שימור עובדים בארגון

ייעוץ אסטרטגי

שימור על ההון האנושי בארגון או בחברה מאוד חשוב ובעל משמעות עליונה אשר חייבים לטפח ולשמור עליו. שימור של עובדים בארגון משפר את הביצועים, תורמים לפרודוקטיביות גבוהה יותר, מרים את  המורל ואת ומשפר את האיכות של התפקוד הכללי של הארגון.

נטישת העובדים של מקומות העבודה הפכה בשנים האחרונות לפרמטר מדאיג בקרב מעסיקים רבים. ומחלקות של משאבי אנוש נאלצות להתמודד עם אתגר לא פשוט בכלל. בעלי הארגונים גדולים וקטנים כאחד מחויבים להיות יצירתיים וקשובים לכל אחד מהעובדים באופן אישי על מנת להצליח לשמור עליהם לאורך שנים.

למה שימור עובדים בארגון כל כך חשוב?

שימור העובדים בארגון חשוב כל כך מכיוון שתחלופה של כוח אדם מוגבר עלול להוביל את הארגון להפסדים גדולים ואף לסגירה טוטלית של הארגון או פשיטת רגל. אם הארגון כל תקופה קצרה יחליף את כוח האדם הוא יחויב בהשלמת שעות נוספות לעובדים אשר יימלאו את מקומם של העובד החסר. הארגון יספיד מכספי החברה על תקופת ההכשרה של עובדים החדשים גם על חשבון העובדים הוותיקים. הארגון עלול להיכנס להפסדים כספיים על ידי כך שחלק מהמשימות השותפות אשר נעשות באופן שיתופי לא יבוצעו כסדרה.

מה ניתן לעשות על מנת לשמר את העובדים?

ישנם פתרונות רבים אשר יכולים לסייע לכם כמעסיקים לשמר את העובדים ולטפח אותם בעזרת כלים לאורך תקופות ארוכות. בשנים האחרונות מדברים על שיטות שימור שונות של העובדים כמו בונוסים, חופשות, טיולי תמריץ – אינסנטיב לעובדים ועוד על מנת לשפר את תנאי העסקתם בארגון ותמריצים שונים אחרים. אך השימור עובדים בארגון חייבת להתחיל כבר בשלבי גיוסם לתפקיד, כבר ברעיון עבודה הראשוני.

כיצד נעשה שימור העובדים?

  • מומלץ שהליך הגיוס של העובד לארגון יעשה באופן הדרגתי, כידי לאפשר לעובד המיועד להיקלט לארגון בצורה אפקטיבית ובטוחה, בה הוא יקבל תקופת התנסות בארגון בת כמה שבועות על מנת שיוכל להתרשם מתפקידו בצורה טובה יותר כך גם הארגון יבחן את כישוריו ואת ההתאמה שלו לארגון.
  • מומלץ מאוד לתת לעובד את האופציה אשר איתה הוא יוכל להתקדם בתפקיד בארגון. לכן חשוב מאוד להתאים לעובד את מסלול ההתקדמות מותאמת אשר תעודד אותו להשתפר, לשפר את הביצועים ולשאוף לעבר צמיחתו בארגון.
  • אחד הדברים החשובים עבור כל עובד, הוא להראות לו שהממונים מעליו רואים אותו, מעריכים את עבודתו ושתפקידו חשוב לארגון תוך כידי אפשרות של מתן קשר ישיר עם מנהלי הארגון.
  • לאפשר לעובדים שלכם להביע את עצמם ואת דעותיהם בארגון. לשתף אותם במתרחש ולהתעניין במה הם חושבים ואיך הם יכולים לתרום לחברה. להתחשב ברעיונות שלהם ולתת להם מקום בארגון שלכם. כי הצמיחה שלכם היא בעזרת הצמיחה של העובדים שלכם. ולהפך.
  • חשוב לאפשר לעובדים שלכם סביבת עבודה תומכת אשר תאפשר שינוי בשעות העבודה ומיקום עבודה כמו עבודה מהבית או כל מקום אחר אשר יהיה לו נוח לבצע את המשימות באופן מושלם. לעזור להורים עם הילדים שלהם על ידי קייטנות קיץ וחופשות, הענקת תמריצים על ידי חופשות ימי גיבוש ועוד.

יתרונות בשימור עובדים

שימור על ההון האנושי בארגון שלכם הוא אחת המשימות החשובות מכיוון שעובדי קבע מרוצים לא יינטשו את הארגון ואתם לא תכנסו להוצאות כספיות מיותרות עבור הכשרת עובד חדש, ואי עמידה ביעדים עקב מחסור בעובד.

אולי תאהבו גם

ייעוץ עסקי למטפלים

ייעוץ עסקי למטפלים

ענף של רפואה אלטרנטיבית ומשלימה נמצא במגמת עליה והמודעות למטפלים בתחומים שונים עולה וניתן לראות

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן