תוכנית עסקית למוצרי קנאביס

כל נושא הקנאביס הוא נושא מורכב כיוון שאינו דומה לכל ענף מסחרי אחר. זאת כיוון שלפני ביצוע פעולות מסוימות, יש לבצע תהליכים רגולטורים וקבלת אישורים ורק לאחר מכן אפשר לקדם את הפעולות הנדרשות.

פיתוח של מוצרי קנאביס

חברות סטארט אפ עוסקות ברבדים של תחום הקנאביס. יש כאלו שמעוניינות  לגדל אותם ולכן לאחר קבלת האישור של משרד הבריאות הן מקימות חוות ריבוי וגידול ולאחר מכן מייצרות מחלקי הקנאביס ומהתפרחות שלו את החומר הנדרש.

חברות אחרות מעוניינות לפתח זנים חדשים של צמח זה וזאת כדי לתת מענה למחלות נוספות מלבד מחלות קשות שהחולים בהן מקבלים כבר אישור קבוע לשימוש בקנאביס. או לחלופין החברות הללו מעוניינות לפתח שיטות חדשות של מיצוי החומר, כדי ליצור קפסולות ולייתר את הצורך באידוי של הצמח.

בישראל קיימים כבר מגדלים רבים, אך עיניהם של המגדלים החדשים נשואות אל מעבר לים, חלק גדול מהם מעוניינים לפתח את שיטות הייצוא לארצות שונות מעבר לים וזאת כיוון שהשוק הישראלי אינו כה גדול ובמדינות האחרות יש כמות גדולה של אזרחים שמעוניינים לרכוש את הקנאביס וליהנות מחיים נעימים יותר.

תוכנית עסקית לחברת סטארט אפ בתחום הקנאביס

חברת ייעוץ עסקי מכינה תוכנית עסקית למוצרי קנאביס לכל חברת סטארט אפ שמעוניינת לעסוק באחד מרבדי העשייה של הקנאביס. כל תוכנית עסקית מותאמת לתחום שבו החברה מעוניינת לעסוק.

אם מדובר בחשיבה על ייצוא, תוכנית עסקית למוצרי קנאביס תכלול את העלויות של ייצוא מוצר זה, החל בעלויות הריבוי והגידול, דרך המפעל המייצר, שיטות אריזה מתוחכמות, החל באריזות קטנות שהן מנות אישיות ללקוח ועד אריזת כמות גדולה של מנות אישיות בארגזים גדולים. מעבר לכך יהיו עלויות מפורטות של העובדים, של עלויות האבטחה, רכישת הרכבים הייעודיים למטרה זו, הביטוח ועלות השילוח האווירי.

לאחר מכן יבוצע תחשיב מדויק מהי העלות הממוצעת שכוללת את כל הפרמטרים הללו, לקילוגרם של קנאביס וכך יוכלו מנהלי החברה להוסיף את הרווח, להעמיס עלויות נלוות ולהעביר הצעות מחיר ללקוחות הפוטנציאלים בחו"ל, שמעוניינים לרכוש בתדירות גבוהה קנאביס.

דילוג לתוכן