אשרת עבודה מה זה?

selective focus of woman holding pen near document with visa application lettering

אדם אשר מגיע לישראל ממדינה זרה באמצעות חברת כוח אדם לזרים ומעוניין לעבוד כאן, חייב לקבל אשרת עבודה מהרשויות כדי לקבל תוקף חוקי לבקשה זו.

אשרת עבודה מה זה?

כדי לקבל אשרת עבודה נדרש בעל האזרחות הזרה לענות על כמה קריטריונים שהציב משרד הפנים. מדובר בתהליך שהוא ארוך מול משרד זה ורק לאחר שנציג המשרד מבין ומשתכנע כ מדובר באדם שהגיע ארצה במטרה לעבוד ולהתפרנס ולא מדובר בעסקה שאינה כשרה, הוא מאשר להנפיק לו אשרת עבודה.

בשלב הראשון אשרת עבודה ניתנת לפרק זמן קצר של שנה ולאחר מכן אפשר להאריך זאת לפרק זמן מקסימלי של חמש שנים ושלושה חודשים בלבד.

תהליך מול משרד הפנים

קיימים כמה שלבים לצורך קבלת אישור עבודה ב – 1 ממחלקת הגירה של משרד הפנים:

  • קבלת אישור של מחלקת ההיתרים שהעובד המסוים נחוץ בישראל לאור הידע הרב שלו, כיוון שאין אנשים אחרים שיבצעו את המטלות שהוא אמור לבצע כמו בתחומי הסיעוד, החקלאות והבניין.
  • החברה שמתכוונת להעסיק אדם זה מגישה את הבקשה למשרד הפנים באמצעות הקונסוליה הישראלית וזאת טרם הגעתו של אדם זה לישראל.
  • העובד הזר מעביר את הדרכון שלו לקונסוליה הישראלית במדינה שבה הוא תושב. יש מדינות ספציפיות שבהן יש להגיש מלבד הדרכון מסמכים נוספים, על פי החלטת הקונסוליה הישראלית כמו אישורים רפואיים ותעודת יושר.
  • לאחר בדיקת הנתונים ואם מתקבלת החלטה שהוא יקבל אשרת עבודה בישראל, הוא מקבל אשרה זו שכוללת גם אישור של הכניסה הראשונית ארצה. תהליך זה לוקח כשלושים ימי עבודה.
  • עם הגעתו של העובד לישראל, תוצמד לדרכון שלו ויזת עבודה שמאפשרת לו לשהות כאן שנה ולעבוד.
  • במעמד זה יכול העובד לבקש אישור על יציאה מהמדינה וחזרה אליה ללא עיכובים או תהיות וזאת כיוון שיש לו אשרת עבודה תקפה.

 

לישראל מגיעים בכל שנה עובדים זרים רבים ולכן הרשויות מבצעות בדיקות קפדניות כדי שבין מבקשי  האשרה לא יהיו מסתננים שהגיעו ממדינות שונות שלמעשה הם לא בהגדרה של עובדים שאמורים לקבל אשרה ב-1 .

אולי תאהבו גם

ייעוץ עסקי למטפלים

ייעוץ עסקי למטפלים

ענף של רפואה אלטרנטיבית ומשלימה נמצא במגמת עליה והמודעות למטפלים בתחומים שונים עולה וניתן לראות

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן