הארכת אשרת עבודה לעובד זר

ייעוץ עסקי לעורכי דין

על המעסיק של עובד זר שקיבל עבורו אישור לעבודה בישראל לתקופה מסוימת ויש צורך שהוא יישאר בישראל לתקופה נוספת, לבקש משירות המעסיקים והעובדים הזרים הארכה של תקופת עבודתו בישראל.

הארכת תוקף היתר של עובד זר

יש להגיש את הבקשה חודשיים לפני פקיעה אשרת העבודה הנוכחית ולא יאוחר מכך. לשכת הרשות האזורית תבחן את המקרה ובהתאם לתוקפו של ההיתר הם יאשרו או לא יאשרו בקשה זו.

כיוון שבעבר המעסיק העביר את מלוא המסמכים הנדרשים, עליו להעביר אותם שוב, אך הפעם ללא צירוף קורות החיים ותעודת ההשכלה.

עבודה לפרק זמן ארוך

כאשר מומחה זר מקבל אשרת עבודה, התוקף המקסימלי שלה הוא 63 חודשים שהם קצת מעל חמש שנות עבודה. אם ההערכה היא שפרק זמן זה לא יספיק עקב נסיבות מיוחדות אשר קשורות לתחום עיסוקו של המומחה הזר, יש להגיש בקשה חריגה להארכת תוקף זה.

הבקשה של הארכת אשרת עבודה לעובד זר מוגשת לפחות חצי שנה לפני פקיעת תוקפה של האשרה הנוכחית. כדי לקבל אישור להארכה, יש לצרף פירוט על עבודתו יוצאת הדופן ועל התרומה שלו לחברה או למדינה וזאת בהתאם לתחום עיסוקו.

אם הבקשה הוגשה במועד מאוחר מדי, אין אפשרות לקבל הארכת אשרת עבודה לעובד זר. לכן מומחה זה ייאלץ לצאת מישראל ולחזור אליה שוב לאחר שיקבל אישור לנושא הארכת אשרת עבודה למומחה זר.

פעילות של מומחים זרים בישראל

המומחים הזרים שהגיעו לישראל בשנים האחרונות עוסקים בתחומים שונים שבהם אין מספיק מומחים ישראלים ולכן יש צורך בקבלת סיוע בין לאומי מגורמים אשר הם בעלי ידע והשכלה בתחום הספציפי שיש בו צורך.

כך אפשר לראות עובדים זרים רבים שמשתלבים בפרויקטים הנדסיים ארציים כמו בנייה של פרויקט הרכבת הקלה, גשרים ומבנים רבי קומות. בנוסף לכך אפשר לראות מרצים רבים אשר מעשירים את רמת הידע של הסטודנטים כשהם מעבירים הרצאות בנושאים הקשורים למסלולי הלימוד וזאת כאשר אין מומחים ישראליים בעלי שם שיש להם את המיומנות, הניסיון והידע בנישה ייחודית זו.

אולי תאהבו גם

ייעוץ עסקי למטפלים

ייעוץ עסקי למטפלים

ענף של רפואה אלטרנטיבית ומשלימה נמצא במגמת עליה והמודעות למטפלים בתחומים שונים עולה וניתן לראות

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן