הלוואות לעסקים

אדם רוצה לפתוח עסק משלו, יש לו חזון בנוגע לכך איך יראה העסק בעתיד, איך הוא יתפתח וכיוצא בזה, אבל לאחר התעוררות מהחלום בכדי להקים עסק קטן ביותר צריך הון ראשוני בסיסי, ברוב המקרים יש להיעזר באשראי שהוא ברוב המקרים ניתן על ידי הבנקים. אשראי זה שבשמו השני נקרא הלוואות עסקיות, הלוואות אלה משמשות להשלמת ההון הדרוש ליזם לשם השקעה בעסק החדש או כהלוואת המשך בעבור פיתוח נוסף והתרחבות של העסק כשעדיין אין ליזם את כל הסכום הכללי לשם כך.

סוגים של הלוואות לעסקים

בימינו עוסקים היום במגפת הקורונה והנזקים הנלווים לבעלי העסקים הקטנים והגדולים שנקלעים למצוקת אשראי חמורה כתוצאה של ירידה דרסטית במחזור העסקי בגלל הסגרים שהוטלו על הציבור ולא רק בישראל, המדינה מצידה ניסתה לעזור בעזרת הטבות של מענקים או הלוואות בערבות מדינה עם ריביות נמוכות יחסית. רוב העסקים כיום זקוקים לתמיכה של הלוואות לעסקים קטנים כגדולים, ישנם חברות פרטיות שעוסקות במתן הלוואות עם ריבית שהיא בדרך כלל יותר גבוהה מהבנקים והשוני הוא במהירות בקבלת ההלוואה להבדיל מהבירוקרטיה שקיימת בדרך כלל בבנקים, ישנם את ההלוואות החברתיות שגם הן נעשות על ידי שיתוף בין חברות פרטיות שיכולות ליצור תחרות בריביות של הבנקים הלוואות אלה נקראות גם בשם הלוואות חוץ בנקאיות. יש לבדוק היטב לפני שחותמים עם חלק מחברות אלה שבסופו של דבר מתבררות כחברות ניכיון צ'קים ושוק אפור.

קרן הלוואות לעסקים קטנים  בערבות מדינה

בדרך כלל לעסקים קטנים יש קרן בערבות המדינה שנועדה לתמוך בעסקים קטנים בערבות מדינה. במקור המדינה מגבה את ההלוואה הניתנת על ידי הבנק לפתיחת עסק בגובה של 60 עד 85 מגובה ההלוואה הניתנת בין שהעסק הוא בעל מחזור של חצי מיליון שקלים ועד לגובה מחזור של 6.25 מיליון שקלים, כן ישנן הלוואות לעסקים קטנים בערבות מדינה ליזמים שרוצים להיות יצואנים וגובה הערבות הוא 12 אחוזים מגובה ההלוואה. כל ההלוואות העסקיות הללו נועדו בראש וראשונה לעזור לעסקים אם זה בתחילת דרכם או כהמשך לפיתוח העסק.

דילוג לתוכן