הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים

שוק ההלוואות לעסקים עובר מהפכה בשנים האחרונות וזאת בעקבות רפורמה שמטרתה להגביל את השליטה של הבנקים בתחום של הלוואות לעסקים.

בעקבות הרפורמה בשוק הבנקאות בשנים האחרונות התפתח שוק הלוואות נוסף שבו פועלות חברות מימון פרטיות, חברות השקעות, חברות ביטוח, חברות כרטיסי אשראי וגם חברות פרטיות לניכיון צ'קים. חברות אלו מעניקות הלוואות לעסקים חוץ בנקאיות כגון הלוואות קצרות טווח למימון רכישת רכבים, ציוד כבד, משאיות וציוד וכדומה.

למי כדאי הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים?

להבדיל מהבירוקרטיה המייגעת בבנקים, בחברות המימון החוץ בנקאיות לעסקים קטנים או גדולים תהליך קבלת ההלוואה הוא מהיר ויעיל, ישנו דבר נוסף שהלוואות חוץ בנקאיות לעסקים קטנים אינה משפיעה על מסגרת האשראי של העסק בבנק שבו מתנהל חשבונו. חברות שמשתמשות בעיקר בהלוואות חוץ בנקאיות לעסקים קטנים הן חברות שמעוניינות לצאת מהתחייבות לבנק כלשהו, בתחילת כל בקשה של העסק להלוואה שכזו יש לבדוק את תנאי הריבית ולוודא שהריבית היא לא סוג של ריבית נשך כמו בשוק האפור, הבדל חשוב שיש לשים לב הוא בגובה ההלוואה שניתנת והיא שונה כמובן מגובה ההלוואה שניתנת בבנק הספציפי שבו מנוהל החשבון של העסק.

סוגים ושמות של חברות הנותנות הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים

היום בעקבות הרפורמה לאי הריכוזיות של הבנקים למתן אשראי לעסקים קטנים או גדולים הולך ומתפתח נושא של הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים קטנים ובינוניים, ישנן היום אפילו חברות ציבוריות המעניקות אשראי חוץ בנקאי כמו חברת פנינסולה, חברת האחים נאווי, חברת אס אר אקורד, וגם חברת ניכיון הצ'קים אופל באלאנס, אלו מדגם מייצג לחברות שעוסקות בכל תחום ההלוואות החוץ בנקאיות לעסקים קטנים וגם גדולים שרוצים לקצר הליכים בירוקרטיים בהשקעות העתידיות שלהם כאשר אין להם את ההון המינימלי הדרוש לכך כמו למשל חברות נדלן מניב שזקוקות להון התחלתי גבוה מאוד לשם קניית השקעה עתידית בפרויקטים, השעבוד של נכסים במתן הלוואות לעסקים חוץ בנקאיות הוא העסק עצמו של מקבל ההלוואה וכמובן שהריבית המשולמת היא בהתאם לכושר המיקוח של מבקש ההלוואה ומן הסתם היא גם יותר גבוהה מאשר בבנקים המרכזיים.

דילוג לתוכן