ויזת בן זוג – לעסקים וחברות

Planning physiotherapy

ישראלי אשר יש לו בת זוג זרה, או ישראלית שיש לה בן זוג זר אשר חיים יחד בישראל, מטפלים באמצעות משרד הפנים בקבלת ויזה עבור בן הזוג, כדי שיהיה לו כאן מעמד קבוע.

התנהלות כידועים בציבור

מתוקף היותם ידועים בציבור, באפשרותו של הישראלי לבקש ויזת חבר עבור בת הזוג שלו, כדי שהיא תקבל מעמד חוקי בישראל לאור העובדה שהיא בת הזוג של ישראלי זה. קיים הבדל בין סוג ויזת בן זוג כאשר בני הזוג חיים יחד כתא משפחתי, לבין זוג שהתחתן.

תהליך קבלת ויזת בן זוג

במקרים רבים נוצר חיבור רומנטי בין בני זוג מלאומים שונים, יש מקרים שבהם הם חיים יחד במדינה הזרה או לחלופין בישראל.

תהליך בקשת הוויזה דרך משרד הפנים הוא תהליך ארוך ומייגע ולעיתים הוא לוקח שנים עד שבן הזוג מקבל תעודת זהות כחולה, אך לא לפני שחלפו חמש שנים מהיום שהוא הגיע לישראל.

לאורכו של כל התהליך בני הזוג צריכים להוכיח שהם אכן בני זוג אוהבים שחיים יחד ולעיתים גם מגדלים ילדים. החשש של משרד הפנים הוא שמדובר ביחסים שהם פיקטיביים ושמטרתם היא קבלת הוויזה. לכן הם מערימים קשיים רבים לאורכו של כל המסלול.

בשלב הראשון בן הזוג מקבל ויזת בן זוג שהיא זמנית ולאחר תקופה של כמה חודשים או שנה, הוא נדרש לחדש אותה, כדי להעניק לה תוקף חוקי.

מפגשים במשרד הפנים

בכל מפגש בני הזוג אמורים להציג מסמכים שונים על פי רשימה שהם מקבלים ממשרד הפנים כמו לדוגמה:

  • מכתב מקרובת משפחה מדרגה ראשונה על ההתנהלות המשפחתית לאורך השנה שכללה את בני הזוג, את המכתב כותבים בדרך כלל הוריו של הישראלי ובו הם מפרטים לגבי בת הזוג שאכן מדובר בקשר אמיתי ושהם חלק מהמשפחה.
  • מכתב מחבר קרב של הישראלי שמספר על ההתנהלות החברית עם בת הזוג של הישראלי, שהם נפגשים ויוצאים יחד, המטרה היא להוכיח שהקשר אכן קיים.
  • תמונות מהשנה האחרונה שמוכיחות שבני הזוג השתתפו באירועים משפחתיים, ארוחות חגיגיות משפחתיות בסופי שבוע ובחגים, ימי הולדת וכו'.
  • מסמכים שונים המעידים על מגורים בדירה ששכרו יחד.
  • מסמכים הקשורים בעבודה כמו תלושי שכר ודוחות אישיים.

 

לאחר כמה שנים ומפגשים נוספים במשרד הפנים, אם הכול תקין, מקבל בן הזוג תעודת זהות כתומה והשלב הבא הוא קבלת תעודת זהות כחולה, ללא מתן אפשרות להצביע בבחירות לכנסת.

אולי תאהבו גם

ייעוץ עסקי למטפלים

ייעוץ עסקי למטפלים

ענף של רפואה אלטרנטיבית ומשלימה נמצא במגמת עליה והמודעות למטפלים בתחומים שונים עולה וניתן לראות

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן