ייעוץ והכוונה לחיילים משוחררים

Female psychologist holding hand of woman, coach writing to notebook. Session of rehab therapy

בתום השירות הצבאי רבים מהחיילים המשתחררים עומדים בצומת דרכים ומחפשים כיוון לעתידם התעסוקתי. יש כאלו שמילאו תפקיד מסוים בצבא שהיה מרתק עבורם כמו נישה מסוימת במחשוב, לוגיסטיקה ומקצועות אחרים ולכן הם חושבים להתמקצע בכך, אך אינם בטוחים.

אחרים מרגישים שאין להם כל כוון והם אבדי עצות. לכן במקרים הללו חשוב לקבל ייעוץ והכוונה לחיילים משוחררים כדי למצוא את המסלול הנכון ביותר.

אפשרויות העסקה או לימודים לאחר השירות הצבאי

צעירים רבים מחפשים נתיב שכולל עבודה מידית ללא צורך בלימודים וזאת עקב סיבות שלהם. אחרים מחפשים את הדרך הטובה ביותר עבורם בתחום הלימודים בהתאמה מקסימלית.

קיימות כמה שיטות אבחון שמסייעות לבצע ייעוץ והכוונה לחיילים משוחררים. יש מקרים שבהם ההכוונה תהיה תואמת את החשיבה במקרו של החייל המשוחרר ויש מקרים שבהם זו תהיה הפתעה גדולה ויוצע לחייל המשוחרר תחום לימוד שהוא אף פעם לא חשב עליו.

המציאות העכשווית כוללת מקצועות חדשים רבים שלא היו קיימים בעבר וזאת בזכות הקדמה בתחומים רבים כמו מחשבים, אתרי אינטרנט, אנרגיה ועוד. רבים מהצעירים אינם מכירים את התחומים הללו וגם אינם מכירים את הרבדים הפנימיים שלהם. לכן כאשר מציעים להם את אחד המקצועות החדשים הללו, הדבר מסקרן אותם מאד והם נרתמים למשימה של חייהם.

הכוונה של מקצועות לחיילים משוחררים

כדי להגיע לתוצאה הנכונה ביותר מבצעים במכון הבדיקה כמה מבחנים לכל חייל משוחרר. מכלול של התוצאות יוביל להכוונה האופטימלית עבור כל אחד מהם.

השיטה עובדת בשלושה פרמטרים:

  • האישיות של האדם, היכולות האישיות שלו כאדם וכחלק מצוות בדינמיקה קבוצתית.
  • הכישורים הקוגניטיביים שלו ברמת החשיבה, יכולות אישיות שקשורות להתמצאות ולתפיסה במרחב, חשיבה מתמטית, הפעלת ההיגיון, שימשו בזיכרון ומסוגלות לפתור בעיות קטנות וגדולות.
  • חשיבה משותפת לגבי תחומי עניין והעדפות בתחום התעסוקה, או בתחום הלימודים.

המסקנה הכללית מובילה לייעוץ של מומחה ופסיכולוג אשר מנתחים את מלוא התוצאות ומציעים כיוון ספציפי או כמה אפשרויות של כיוונים לגבי לימודים לאור הכישורים המסוימים של אדם זה, או תחומי תעסוקה שבהם הוא יצליח.

אולי תאהבו גם

ייעוץ עסקי למטפלים

ייעוץ עסקי למטפלים

ענף של רפואה אלטרנטיבית ומשלימה נמצא במגמת עליה והמודעות למטפלים בתחומים שונים עולה וניתן לראות

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן