ייעוץ ניהולי

ניהול עסק הוא אתגר גדול, לכל עסק יש עליות ומורדות, מטרתו של תהליך ייעוץ עסקי ניהולי לזהות את הגורמים לירידה בפעילות העסקית בתקופות בהם הפעילות בירידה ולקדם את העסק לעליות בעזרת כלים שיובילו אותו להצלחה בטווח הארוך, קיימים מספר תחומים של ייעוץ: ייעוץ ניהולי אישי, ייעוץ ניהולי אסטרטגי, ייעוץ ניהולי שיווקי ועוד, הבחירה היא בהתאם לדרישות לצרכים של העסק ושל המנהל.

מהו לווי ייעוץ עסקי ניהולי?

כאשר בעל עסק לא מצליח להשיג יעדים ולהגיע להישגים עסקיים כפי שתוכננו, אחת מהאפשרות של בעל העסק היא לפנות לחברות ייעוץ ניהולי ועסקי לצורך אבחון וייעוץ לגבי הבעיה שלא מאפשרת לעסק להצליח.

לכל עסק יש את הבעיות הייחודיות לו אולם ישנן בעיות משותפות לסוגים שונים ומגוונים של עסקים והן בעיות הניהול הנכון ביניהן: ניהול זמן, תהליכי קבלת החלטות, מיקוד עסקי, השגת יעדים וכדומה.

ייעוץ ניהולי עסקי הינו תהליך שבו גורם חיצוני מבצע אבחון לבעיות ניהוליות, מייעץ, מלווה ומכוון את העסק בניהול והתנהלות שלו.

ייעוץ ארגוני ניהולי נותן למנהלים כלים רבים לניהול נכון ויעיל של העסק המעצימים את כישוריהם כמנהלים.

התהליך מאפשר רכישת הרגלי עבודה נכונים ומלמד את המנהל להגיע לתוצאות ולהישגים גבוהים עסקיים וניהוליים, מאפשרים למנהל לתת פתרון לדילמות ולקבל החלטות נכונות במצבים מסובכים.

 איך לבחור חברת ייעוץ ניהולי יעילה ואיכותית?

  • הכשרה-יועץ בצוות חברות ייעוץ עסקי ניהולי הוא בעל מקצוע אשר הוכשר במסגרות אקדמיות, רצוי בעל תואר שני בפיתוח ארגוני או לימודי עיבוד והתנהגות ארגונית, חלק מהיועצים הם בעלי תואר דוקטורט בייעוץ ארגוני.
  • ניסיון ומקצועיות-יועץ בחברות ייעוץ ניהולי ועסקי צריך לרכוש ניסיון במגוון ארגונים ובמגוון תהליכים כדי להיות בעל יכולת לתת נקודת מבט חיצונית רחבה.
  • איפ"א – יועץ בצוות חברת ייעוץ ניהולי וארגוני מוסמך משתייך לארגון היועצים הארגוניים בישראל (איפ"א) אשר בוחר בקפידה את חבריו ומקפיד על התנהלות על פי קוד אתי מחייב של ייעוץ ניהולי, הארגון מסמיך מוסדות לתת תואר בתחום הפיתוח ייעוץ ארגוני ניהולי.
  • ייעוץ ארגוני ניהולי מקצועי יודע להתאים את הייעוץ הנכון לכל ארגון על פי צרכיו ויודע להתאים אותו לסוג הארגון הייחודי.
  • ייעוץ ניהולי וארגוני נותן כלים ושיטות שיישארו גם לאחר שתקופת הייעוץ תסתיים.
  • פרט חשוב נוסף בבחירת חברה הוא הבדיקה האם יש כימיה אישית עם צוות הייעוץ האם המנהלים מרגישים נוח ומוכנים לשתף פעולה עמו וקבל ייעוץ ניהולי אישי.
דילוג לתוכן