יועץ משכנתאות לעסקים

בשנים האחרונות ניתן לראות כי בעלי עסקים נוטים לרכוש את העסק שלהם בו הוא פועל ולא לשלם שכירות או אפילו לרכוש נכסי נדל"ן להשקעה, לשם כך לרוב הם צריכים לקחת משכנתא, אין הבדל גדול בין קבלת משכנתא לנכס לדיור או לנכס עסקי כעקרון משכנתא לעסקים או לדיור היא למעשה קבלת הלוואה כנגד שעבוד הנכס ולצורך קבלתה רצוי להיעזר בשרותי יועץ משכנתאות לעסקים.

איך לוקחים משכנתא לעסקים?

קבלת משכנתא לעסק הינה תהליך ארוך ולעיתים נתקל בקשיים וסירוב מהבנקים בשל אי הצגה נכונה של הנתונים והטפסים הנדרשים, כמו בכל בקשת הלוואה יש לגשת לבנק בצורה מסודרת לכן קבלת עזרה מקצועית באמצעות יועץ משכנתאות לעסקים אשר ילווה את התהליך ויתרום מניסיונו איך לגשת לבנק עם איזה טפסים ותוכניות עסקיות כדי לבנק יהיה יותר קל לראות את התמונה הכוללת ולאשר את המשכנתא, הבנק בודק את הסיכונים במתן משכנתא לעסק ואת יכולת ההחזר שכן ידוע כי הסיכון במקרה זה של בעלי עסקים הוא גבוה יותר מהמגזר הפרטי בו רואים מה גובה המשכורות ולפיה בודקים יכולת החזר.

מבחינה עקרונית ישנם כמה מסלולים של משכנתא לעסקים כמו משכנתא לדיור, ריבית משתנה או קבועה ,צמודה למדד או למטבע, תפקידו של יועץ משכנתאות לעזור לבעלי העסק לבחור בין השילוב הנכון של המסלולים ולהתאימם לבעלי העסק וליכולת ההחזר שלו.

מה היתרונות לרכישת נדל"ן עסקי?

השקעה בנדל"ן יכולה להיות אטרקטיבית ורווחית ,לרכוש נכס מניב נכס נדל"ן במקום לשלם שכירות על מקום משכנו של העסק יכול להיות אלטרנטיבה להשקעה , מה גם שניתן לקבל משכנתא ולשלם אותה בתשלומים חודשיים במקום לשלם שכירות כך שלאחר תקופה הנכס הופך שלנו ללא תשלומים מיותרים.

כיום תחום המשכנתאות לעסקים גדל משמעותית בעיקר בשוק המשרדים, כיום ניתן לרכוש משרד בכל גודל שטח שמבקשים, משקיעים רבים עברו להשקיע בתחום הנדל"ן העסקי שכן התשואות בו גדולות יותר לעומת הנדל"ן הפרטי מה גם שניתן לקבל משכנתא על הנכס כמו רכישת נדל"ן פרטי.

יתרון נוסף לרכישת נכס עסקי הוא עסק שרוכש נדל"ן יכול להתקזז על ההוצאות השוטפות שלו כולל הוצאות מימון  ,כאשר נרכש הנכס לשימושו של העסק ניתן להכיר בהוצאות הפחת, יש סוגים שונים של נכסים ואפשרויות השקעה לכל מסלול, יש מיסוי שונה לכן לפני שמבצעים את הצעד רצוי להיפגש עם יועץ משכנתאות לעסקים שמבין גם בכל נושא המיסוי לעסקים.

קורס יועצי משכנתאות

תהליך קבלת משכנתא אם זו משכנתא פרטית או עסקית הוא מסובך ומסורבל לכן נולד הביקוש למקצוע יועץ משכנתאות לעסקים ולפרטיים ואתו גדל הביקוש ללימוד המקצוע.

קורס יועץ משכנתאות אורך בממוצע שלושה חודשים כ10 מפגשים, ומחירו בין 4,000 ל- 8,000 ₪, בקורס יועצי משכנתאות לומדים מושגי יסוד במשכנתאות, מסלולים ושיטות החזר, מהם הבדיקות הנדרשות לאישור, הקורס ייתן כלים איך לבנות תמהיל נכון של משכנתאות, כלים במשא ומתן מול הבנקים, ייעוץ לכלכלת הבית או ייעוץ עסקי, וביטוחים, מיסוי מקרקעין, מחזור משכנתא ולבסוף גם פרקטיקה. בסוף הקורס תקבלו תעודה עדיף להיבחן בבחינה חיצונית של התאחדות יועצי המשכנתאות כדי לקבל תעודת יועץ משכנתאות מורשה.

דילוג לתוכן