ייעוץ עסקי למטפלים

ייעוץ עסקי למטפלים הוא שירות ייעוץ מקצועי המיועד לכלל המטפלים בכל סוגי הטיפול האפשריים, החל מתחום הטיפולים האלטרנטיביים (שיאצו, רפלקסולוגיה וכדומה), דרך תחום טיפולי הנפש ועד לתחומי טיפול נוספים. שירותי הייעוץ העסקי למטפלים נועד למצות את הפוטנציאל העסקי הטמון בהם בכל הנוגע לגיוס, תחזוקה ושימור של מטופלים ולצרכי ביסוס מעמדם המקצועי – טיפולי בתחומם.

לצורך כך, תהליך הייעוץ עסקי למטפלים מתחיל בבדיקה מקיפה אחר הפעילות העסקית – פיננסית של הקליניקה וזאת בהתאם לניתוח דו"חות כספיים קיימים, בחינת רמת התמחור, מצב תזרים המזומנים וכדומה. עם סיומה של הבדיקה הראשונית, נבדקות חלופות שונות המיועדות לצרכי הגדלת המכירות ומיצוי הפוטנציאל, כאשר אחת מהמטרות השיווקיות היא למלא את היומן של המטפל/ת וליצור מצב בו קיימת רשימת המתנה לקבלת שירותים מהמטפל.

מינוף פעילותה של הקליניקה – כיצד?

בדומה לכל תהליך ייעוץ עסקי אחר, גם ייעוץ עסקי למטפלים מבוסס על בנייתה של תוכנית עסקית באמצעותה ניתן להתוות דרכי פעולה למימוש הפוטנציאל הטמון בבית העסק. התכנית העסקית למטפלים עוסקת בין היתר בסל השירותים המוצעים על ידי המטפל/ת והדרכים להרחבתו של הסל באמצעות שירותי התמחות נוספים בתחום הטיפולי, וזאת לצד בניית תכנית שיווקית במסגרתה נעשה שימוש נכון באפיקי מדיה כאלו ואחרים באמצעותם ניתן להגיע לקהלי היעד הרלוונטיים.

היבט נוסף בו מתמקד הליך ייעוץ עסקי למטפלים קשור להיבט הניהולי של הקליניקה ויכולות הניהול של המטפל/ת. בתחום זה, היועץ העסקי מקנה למטפל/ת את הכלים הניהוליים הנדרשים לצרכי ניהול נכון ואפקטיבי של המערך הטיפולי וזאת לצד דגשים מסוימים בהתאם ליכולותיו הניהוליות של המטפל/ת.

שירותי ייעוץ עסקי בתחום הטיפולי – למי הם מיועדים?

ייעוץ עסקי למטפלים הוא שירות ייעוץ מקצועי המיועד ומותאם באופן פרטני לכל מטפל/ת העוסק בתחום טיפולי כזה או אחר, וכמו כן, למנהלי קליניקות בהן מועסקים מספר מטפלים/מטפלות בתחומי טיפול שונים. בשני המקרים, כל שירותי הייעוץ מותאמים באופן פרטני לאופי וסוג הטיפול והפוטנציאל הטמון בתחום זה וזאת בהתאם לסביבת התחרות בה פועל המטפל/ת ובהתאם למדדי רווחיות ושיפור מדדים אלו לאורך זמן.

מתן שירות ייעוץ עסקי למטפלים

המעטפת של הליווי העסקי מוענקת למטפלים במגוון תחומים כמו לדוגמה:

  • טיפול באמצעות אומנות.
  • טיפול באמצעות פסיכודרמה.
  • טיפול באמצעות מוזיקה.
  • טיפול בהתמכרויות.
  • טיפול דיאדי להעמקת התקשורת בין ההורה לילד.
  • טיפול זוגי לשיפור מערכת היחסים הזוגית.
  • פסיכותרפיסט.
  • קאוצ'ינג.
  • מנטור.
  • ועוד

ראיית העולם של המטפלים

המטפלים המקצועיים בתחומי הטיפול השונים, נמצאים עמוק מאד בחשיבה המקצועית שלהם. הטיפולים הם כל עולמם ולעיתים קרובות קשה להם לראות ולהתחבר לפאן העסקי של ניהול הקליניקה וביצוע פעולות שיווקיות.

תפיסת העולם שלהם היא להעניק טיפולים ייחודיים שיעשו הבדל בחייהם של המטופלים ושהמטפלים החדשים יגיעו בזה אחר זה. בפועל זה לא קורה ומטפלים חייבים לבצע גם פעולות שיווקיות וגם להקדיש זמן לניהול של הקליניקה.

ייעוץ עסקי לקידום הפעילות העסקית

מטפלים שאינם מסוגלים עם הזמן לשנות את תפיסת העולם שלהם, דורכים במקום ואף מגיעים למצבים שרמת ההכנסות יורדת. הפתרון לכך הוא מנטור שילווה אותם או יועץ עסקי שיעניק להם את ההכוונה צעד אחר צעד, עד ההגעה ליעד.

זוהי דרך שאינה פשוטה עבור המטפלים שרואים את הכול ברמה אנרגטית, רוחנית ונפשית והמעבר לפאן המעשי והחומרי קשה עבורם.

רובם מבינים עם הזמן שזו הדרך לשילוב בין החומר לרוח ולאט לאט הם מגבירים את הפעילות השיווקית ושולטים בכל רבדי הפעילות בקליניקה כדי להגדיל הכנסות.

התאמת התוכנית העסקית לרבדי הטיפול

בהתאם לסוג העיסוק של כל מטפל, הוא בונה לעצמו קליניקה ומגדיר את קהל היעד שזקוק לטיפול שלו. אם הוא מבצע טיפולים מוצלחים של ייעוץ זוגי לזוגות ומצליח למנוע מרבים מהם להתגרש, אחת הדרכים להגדלת ההכנסות היא ליצור שיתופי פעולה עם כמה משרדים של עורכי דין לענייני גירושין שמשרדם נמצא בעיר או בסביבה הקרובה. יהיו מקרים רבים שהם יציעו לבני הזוג להגיע לטיפול זוגי שאולי יסייע לגשר בין הפערים ולמנוע את הגירושין הכואבים.

מעת לעת יגיעו כך לקוחות רבים לקליניקה, מי שיהיה מרוצה ישלח גם את חבריו ובדרך זו מרחיבים את מעגל הלקוחות ומגדילים את ההכנסות.

דילוג לתוכן