משקיעים פרטיים ברעיונות

idea

החלום על ביצוע EXIT משמעותי מתחיל במשרדי רשות הפטנטים, כדי לרשום רעיון מקורי ויוצא דופן אשר ייצור מהפך בתחום שבו הוא עוסק.

גיוס משקיעים שיגיעו בעקבות החלום

מי שמאמין בחברת הזנק שהקים לאור הרעיון הייחודי שהיא מפתחת, מסוגל לסחוף אחריו משקיעים רבים. הוא נפגש עם משקיעים לסטארט אפ פוטנציאליים רבים, מחתים אותם על הסכם סודיות ומסביר להם את המהלכים המתוכננים, כדי לקדם את מימוש הפוטנציאל האדיר של הרעיון.

כל חברת סטארט אפ מטפלת בנושאים שונים ולכן גם היקפי המידע והטכנולוגיות הם שונים. יש בעלי עסקים שמהר מאד משכנעים משקיעים שהם מכירים, או אנשים זרים לחלוטין, על כדאיות ההשקעה ולכן הם הופכים להיות משקיעים פרטיים ברעיונות על פי ההיקף הכספי של ההשקעה שמתאימה להם.

הכנת תוכנית עסקית

במקרים הללו בעל העסק נעזר ביועץ עסקי שהוא מומחה לתחום הכנת תוכנית עסקית שמיועדת למשקיעים ומפרטת את כל התרחישים האפשריים. התוכנית העסקית המקצועית מפרטת את ההזדמנות העסקית יוצאת הדופן המוצעת למשקיעים, כאשר קיימת סבירות גבוהה שהיא תתקיים בפועל. כשהם רואים את הספרות של תוצאות ה EXIT בסוף הדרך, הדבר מדרבן אותם לבצע מהלך של משקיעים פרטיים ברעיונות.

הבדיקה הרוחבית של המשקיעים

לאורך השנים כל אחד מהמשקיעים מקבל הרבה מאד תוכניות עסקיות והצעות להשקעה בפרויקטים שונים. אחת מאבני הבוחן של משקיעים פרטיים ברעיונות היא עד כמה התוכנית העסקית היא מפורטת, רשומות בה כל האפשרויות, כל התרחישים, ההשלכות, צפי הכנסות והרבה מאד נושאים מהותיים ואקוטיים.

כאשר הוא מקבל תמונה ברורה של כל הנתונים, הרבה יותר קל למשקיע לקבל החלטות. הוא בוחן אם הרעיון נרשם בארץ וקיבל אישור ראשוני או סופי של רשות הפטנטים ואם בוצע רישום זהה במדינות נוספות מעבר לים, שבהן קיים פוטנציאל גדול לשימוש בטכנולוגיה הספציפית.

החלטה לגבי השקעה בחברת סטארט אפ

לאחר שהמשקיע הפוטנציאלי קיבל את מלוא המידע, הוא בוחן את הנושא על כל היבטיו. גם אם יש בידיו את הממון הנדרש, הוא בוחן את הנושא באופן רוחבי ומדוקדק. לאחר פרק זמן קצר הוא מגבש החלטה ומשקיע כספים, או מחליט לסגת.

אולי תאהבו גם

ייעוץ עסקי למטפלים

ייעוץ עסקי למטפלים

ענף של רפואה אלטרנטיבית ומשלימה נמצא במגמת עליה והמודעות למטפלים בתחומים שונים עולה וניתן לראות

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן