מתי כדאי לפתוח חברה בע"מ?

כל בית עסק בארץ ישראל בעל פוטנציאל של צמיחה וגדילה בפעילות העסקית הנבנית עם השנים, וככל שהפעילות העסקית גדלה, כך גם ההכנסות של בית עסק, צוות כוח אדם גדל ובית העסק תופס תאוצה מה שמוביל את העסק או חברה שקטנה, להפוך לגוף גדול יותר בהתאם לחוק של מדינת ישראל וחוק משפטי. לפני שאם ניגשים לפתוח חברה בע"מ, חשוב להבין לעומק את הנושא, לערוך מבחן תוצאות לעסק שלכם או לחברה שלכם, לבחון את היתרונות והחסרונות של ההליך ולבדוק האם העסק שלכם באמת זקוק למהפך הזה בתקופת זמן שלכם או אולי מומלץ להמתין עוד זמן מה ולהכין את העסק שלכם באופן טוב יותר עבור צעד הבא שלכם בעולם העסקים.

מהי חברה בע"מ?

כשלב ראשון והחשוב, הוא להבין מהי חברה בע"מ? מה עליכם לעשות על מנת להיות חברה בע"מ ומהם היתרונות של חברה בע"מ ביחס לחברה קטנה. חברה בע"מ היא למעשה ארגון בעל אישיות משפטית שמאגד בתוכו אנשים בתפקידים שונים, למען מטרה משותפת, שהיא בדרך כלל הפקת רווחים. החברה היא ישות הקיימת בחוקיה של כל מדינה מודרנית, והיא מסגרת משפטית מקובלת לניהול של פעילות עסקית משותפת של אותם האנשים הנמצאים בארגון או חברה בתפקידי קבע או שותפות על פי הכללים הנקבעים מראש של אותה החברה תחת חוזה מסודר או הסכם.

מה עליכם לעשות על מנת להיות חברה בע"מ?

על מנת להיות חברה בע"מ עליכם לעבור כמה שלבים מאוד ברורים. מעבר לבחירת שם לחברה העומד בקריטריונים עליכם יש לעשות:

  • לנסח תקנון חברה על ידי איש מקצוע מתאים, שהוא הסכם כתוב בין החברה לבין בעלי המניות של החברה.
  • להגיש בקשה לרישום החברה אצל רשם החברות ולשלם את כל האגרות הנדרשות עבור הליך זה.
  • לפתוח חשבון בנק עבור החברה ולפתוח תיקים נוספים ברשויות המשלח: מע"מ, מס החברות, משרד העבודה וביטוח לאומי.

מהם היתרונות בחברה בע"מ?

כמו לכל דבר ישנם יתרונות וחסרונות, גם כאן ניתן לראות כמה יתרונות מרכזיים, כמו:

  • אחד היתרונות העיקריים של חברה בע"מ הוא, שהיא מאפשרת אחריות מוגבלת לבעליה של החברה, זאת אומרת שבמידה והחברה נכנסה למצב מורכב של חובות או לתביעות, בעלי החברה יהיו מוגנים מפני תביעה של
  • הנכסים האישיים של בעלי המניות, אלא רק את הנכסים של החברה.
  • בזכות כך שחשבונות בנק אישיים ושל החברה מופרדים אחד מהשני, ניתן לנהל כספים באופן מסודר יותר ויעיל. חברה בע"מ מאפשרת להפריד את כל הרכוש העסקי של החברה, מהרכוש הפרטי.

מתי כדאי לפתוח חברה בע"מ?

כאשר פותחים עסק חדש, חייבים לבנות כבר מתחילת הדרך תוכנית עסקית טובה ומדויקת, לבנות אסטרטגיות מתאימות ולהכין את העסק לשלבי צמיחה עסקית ולראות את התמונה הכוללת ולחשב נכון את הצעדים. על מנת לעשות זאת נכון, מומלץ מאוד להיעזר באנשי מקצוע מנוסים המתמחים בתחום הנ"ל אשר מעניקים לעסקים וחברות שירותי ייעוץ עסקי לעסקים ולא רק במקרים של פתיחת חברות, אלא גם במקרים של מכירה של חברה, הגדלת חברה ועוד.

אין תשובה חד משמעית לשאלה הזו, מכיוון שהתשובה תהייה תלויה בכמה גורמים מאוד חשובים, כמו מהו הגובה של ההכנסות והאם הרווחים גדלו, או כאשר מתכוננים לפתוח חברה גדולה בעלת פעילות עסקית ענפה.
חברה בע"מ מאפשרת לנהל עסקאות משמעותיות וגדולות, לכן במידה והפעילות העסקית מול ארגונים, תאגידים או אנשי עסקים היא גבוהה, מומלץ לפתוח חברה בע"מ. כמובן אם אתם מתקשים בפתיחת חברה בע"מ או צריכים סיוע או ליווי אז תפנו ליועץ עסקי מוסמך שיעזור לכם בתהליך.

אולי תאהבו גם

ייעוץ עסקי למטפלים

ייעוץ עסקי למטפלים

ענף של רפואה אלטרנטיבית ומשלימה נמצא במגמת עליה והמודעות למטפלים בתחומים שונים עולה וניתן לראות

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן