מנהל פיתוח עסקי

העולם העסקי הוא דינמי ומתחדש כל הזמן ויש בו תחרות גדולה המאלצת בעלי עסקים להשתנות, להתאים את העסק לתנאי השוק המשתנים ולהתפתח כל הזמן וכדי להצליח במשימות אלו ממנים מנהל פיתוח עסקי שהוא אחד מהתפקידים הבכירים והחשובים בחברות.

מנהל פיתוח עסקי הגדרת תפקיד

תפקידו של מנהל פיתוח עסקי הוא אחד מן התפקידים הבכירים והחשובים בעסק לכן גם מנהל פיתוח עסקי שכר העובד מותאם לתפקידיו הרבים והחשובים.

מנהל פיתוח עסקי הגדרת תפקיד היא מגוונת ושונה מתחום לתחום, כעקרון תפקידו של מנהל פיתוח עסקי הוא להיות מעורב בכל התהליכים הקשורים בפיתוח העסק, החל משלב פיתוח מוצרים ושירותים, יצירת אסטרטגיות שיווקיות, פיתוח והובלת תהליכי מכירות, ניתוח, איתור וזיהו מוצרים או שירותים ותמחור נכון שלהם, מנהל פיתוח עסקי מתכנן הרחבת העסק ומינופו, כניסה לשווקים חדשים, ניהול שיתופי פעולה ומשא ומתן בסגירת עסקאות.

מנהל פיתוח עסקי הגדרת תפקיד כוללת את כל נושא החדשנות הטכנולוגית ופיתוח שלה במיוחד כיום בעידן הדיגיטלי.

בין שאר תפקידיו של מנהל פיתוח עסקי הוא נדרש ללמוד את העסק, את מוצריו ושירותיו ולהבין היטב את ההתנהלות העסקית, לאבחן את המצב הקיים, את החזקות והחולשות, היתרונות והחסרונות של העסק כדי ללמוד ולהכין דרכי פעולה לצמיחה והשגת יעדים, מנהל פיתוח עסקי צריך להכיר את השוק ואת המגמות שלו.

לא רק בארגונים גדולים קיים תפקיד מנהל פיתוח עסקי, גם בחברות קטנות יותר חשוב שיהיה מנהל בכיר שייקח על עצמו את תפקידו של מנהל פיתוח עסקי ואחריות על פיתוח ויישום אסטרטגיית צמיחה עסקית.

הדרישות הפופולריות לתפקיד מנהל פיתוח עסקי

השכלה אקדמית בתחום מדעי החברה, התמקצעות בשיווק עסקי אסטרטגי וכדומה, אנגלית ברמה גבה, ניסיון במכירות, ניסיון בתחום הרלוונטי לעסק, יכולת למידה והבנה טכנולוגית, יכולת ניתוח נתונים והבנה עסקית, ייצוגיות ויכולת הובלה והנעת תהליכים, יכולת תקשורת בין אישית גבוהה, שליטה ברמה גבה בתוכנות האופיס.

שכר מנהל פיתוח עסקי

שכר מנהל פיתוח עסקי מעצם היותו תפקיד בכיר ומשמעותי בחברה הוא גבוה יחסית לשכר הממוצע במשק, מנהל פיתוח עסקי שכר עשוי להיות מושפע ממספר גורמים לדוגמה ותק בענף, הכשרה והרקע האקדמי מקצועי.

גם בענף זה עדיין קיימים הפרשי שכר בין מנהל פיתוח עסקי גבר לעומת אישה, אזור עבודה גם משפיע על גובה השכר, באזור המרכז שכר מנהל פיתוח עסקי גבוה משמעותית מהפריפריה.

גורם נוסף המשפיע על שכר מנהל פיתוח עסקי הוא גודל החברה, ככל שהארגון גדול יותר השכר גבוה יותר.

מנהל פיתוח עסקי שכר ממוצע עומד על כ- 20,000 ₪ לחודש, עובדים בתחילת דרכם משתכרים בין 15,000 ₪ ל- 18,000 ₪ לחודש, עם צבירת וותק וניסיון עולה שכר מנהל פיתוח עסקי ואף מגיע ל- 30,000 ₪ לחודש, בנוסף מנהלים רבים מקבלים בונוסים והטבות בהתאם להישגיהם.

דילוג לתוכן