פתיחת עסק עצמאי

פתיחת עסק עצמאי הינו תהליך לא פשוט במיוחד בימינו. פתיחת עסק עצמאי כרוכה בידע, מיומנות וכישורים מגוונים אולם גם יש צורך במודעות לסיכונים שעלולים להיווצר כתוצאה מפתיחת עסק עצמאי קטן או פתיחת עסק עצמאי פטור.

פתיחת עסק עצמאי השלבים הראשונים

פתיחת עסק עצמאי השלבים הם אמנם רבים אך הם הכרחיים להמשך הפעילות התקינה: 

  • קבלתם החלטה על פתיחת עסק עצמאי, רעיונות כללים התגבשו כבר, יש לגבש גם את הקונספט של העסק, יש לבדוק את השוק בו תפעלו ללמוד אותו, להכיר את המתחרים, את גודל השוק ופוטנציאל הצמיחה שלו. ניתן לבצע בדיקות אלו באמצעות מחקר עצמאי באינטרנט או באמצעות שכירת שירותי יועץ חיצוניים.
  • בעל העסק צריך לבחור איזה סוג עסק הוא רוצה להקים לפני הרישום ברשויות, האם זה פתיחת עסק עצמאי פטור או פתיחת עסק עצמאי קטן, עוסק מורשה או חברה בע"מ, לאחר בדיקת היתרונות והחסרונות של כל סוג יש לגשת להירשם ברשויות בהתאם לסוג העסק, לדוגמה רישום עוסק מורשה כרוך בפתיחת תיק בשלושה מקומות: מע"מ, מס הכנסה, ביטוח לאומי.
  • בעת פתיחת עסק עצמאי קטן כגדול יש לרכוש שירותי רואה חשבון המסדיר את דיווחי החובה לרשויות מס, בעזרתו ניתן להכין תכנית עסקית לגיבוש יעדים ומטרות העסק.
  • פתיחת חשבון בנק- רצוי להפריד את הפעילות העסקית מהפעילות האישית לכן יש לפתוח חשבון בנק בנפרד בעת פתיחת עסק עצמאי.
  • הסדרת מיסי עירייה לדוגמה: ארנונה, שילוט, מס עסקים ורישוי עסקים.
  • מיתוג בעולם הדיגיטלי- בימינו מאוד חשוב, כיום ניתן לעשות כמעט הכול באופן מקוון, בעיקר שיווק ופרסום ברשתות החברתיות, לכן כבר עם פתיחת עסק עצמאי רצוי לקבל החלטה איזה סוג מיתוג ופרסום אנו רוצים לעסק שלנו, מהו השם שניתן לו וכיצד יראה הלוגו. בימינו התחרות מאוד גדולה לכן חשוב להקדיש מחשבה לעניין המיתוג והבידול מעסקים אחרים אלו.

פתיחת עסק עצמאי רעיונות

השלב הראשון כאשר חושבים על פתיחת עסק עצמאי עוד לפני הכול זהו שלב הרעיון לא מספיק רק לרצות להיות עצמאים ולרצות לעשות כסף צריך שיהיה את הידע מעבר לרצון וכן את הבדיקה האם העסק מתאים לנו ולאופי שלנו ולסגנון החיים.

בעת פתיחת עסק עצמאי רעיונות למוצר או לשירות יבואו מבדיקת מספר נקודות:

מה ייתן לנו מוטיבציה לעשות מטלות שיקדמו את העסק שלנו ומה מעניין אותנו? במה אנו טובים מה היכולות שלנו, הניסיון והידע שלנו.

איזה יתרון יש לנו וייחודיות על פני עסקים דומים?

בעת פתיחת עסק עצמאי רעיונות קיימים בלי סוף יש להתאים את הרעיון לבעל העסק, לכישורים, לרקע הכללי, ההשכלתי, המקצועי והניסיון האישי.

דילוג לתוכן