תפקידו של עורך דין חוזים והסכמים

Consulting

חוזים והסכמים שונים סובבים סביב כל אחד באספקטים שונים. כאשר חותמים על הסכם כלשהו, כל אחד מקווה שלא יהיה צורך לפתוח אותו ולגבש תביעה אם דברים מסוימים לא ילכו כשורה. כאשר מכינים הסכם איכותי שנערך על ידי עורך דין מיומן, הוא חושב על הסעיפים ולו הקטנים ביותר, מביא בחשבון את ההיבטים ואת כל התוצאות וההשלכות אשר עלולות לקרות במרוצת הזמן.

חוזה מכר של נכס

במצבים שונים אנו נדרשים לחתום על חוזים מיוחדים כדי לבצע פעולות בחיינו, כמו חוזה מכר לרכישת דירה. תפקידו של עורך דין חוזים והסכמים הוא להכין את ההסכם ולהתעכב בו על כל פסיק ועל כל נקודה, כדי לשרת את האינטרס של הלקוחות. ברוב המקרים מכין הסכם זה עורך הדין של מוכר הנכס. גם קונה הנכס שוכר את שירותיו של עורך דין והוא בודק את ההסכם טרם החתימה עליו. סעיפים שנראים לו לא ראויים, לא נכונים, או שהם מנוגדים לאינטרס של הקונה, הוא מבקש לתקן את הנוסח או להוריד אותם בכלל.

תפקידו של עורך דין חוזים והסכמים של הקונה הוא לוודא שיש הסכמה בינו לבין עורך הדין השני על כל הסעיפים הבעייתיים, מתבצעים השינויים הנדרשים וכך עורך דין זה מאשר את החוזה לחתימה.

חתימה על הסכם ממון

בהסכם ממון שעליו חותמים בדרך כלל בני זוג טרם הנישואין מפורטים הנכסים והממון שמביא אתו לנישואין כל אחד מהצדדים. הסיבה לכך היא שכאשר אין הלימה בין שווי הנכסים והממון הקיימים לכל אחד מבני הזוג, יש לקבל מראש החלטות כיצד יחולקו הנכסים הללו, אם הם יחליטו בעתיד להתגרש. זאת לאור העובדה שמדובר ברכוש שכל אחד מהם צבר טרם הנישואין ולא כאשר הם חיים יחד ומנהלים משק בית משותף.

בהסכם זה תפקידו של עורך דין חוזים והסכמים הוא לחשוב עשרה צעדים קדימה, על כל סוגי התרחישים שעלולים לקרות במהלך חיי הנישואין שלהם ואם יתגרשו, במיוחד אם מדובר בפרק ב' או בפרק ג' של נישואין, כאשר לכל אחד מהם יש ילדים ממערכות נישואין קודמות.

גם כאשר יש לכל אחד מבני הזוג או לשניהם יחד עסק, יש לרשום מראש בהסכם זה את דרך ההתנהלות של חלוקת העושר המשפחתי, על פי שיטה שיוסכם עליה.

הסכמים עסקיים

עסקים רבים חותמים על הסכמים בנושאים שונים עם עסקים אחרים. זה יכול להיות שיתוף פעולה עסקי, הסכמי ספק ולקוח, חוזי העסקה מיוחדים לעובדים בכירים, הסכמים בין שותפים או מייסדים של חברות ועוד. גם בהסכמים הללו תפקידו של עורך דין חוזים והסכמים הוא לחשוב מראש על כל הסעיפים שיהיה בהם צורך במקרים נורמטיביים וגם קיצוניים.

אשמח להכין עבורך חוזים והסכמים מקצועיים, על פי הצורך שלך.

אולי תאהבו גם

ייעוץ עסקי למטפלים

ייעוץ עסקי למטפלים

ענף של רפואה אלטרנטיבית ומשלימה נמצא במגמת עליה והמודעות למטפלים בתחומים שונים עולה וניתן לראות

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן